TOP

Wybieramy atrakcyjne byliny soliterowe

Efektowna bylina może pełnić rolę solitera równie dobrze jak drzewo. Zwłaszcza kiedy przestrzeń naszego ogrodu jest niewielka. Taka roślina w niebanalny i naturalny sposób ustanowi centrum danej przestrzeni. W pewien sposób ją uporządkuje i udekoruje.

Kirengeszoma, czyli w egzotycznym stylu

Jeśli nasz ogród ma być miejscem wytwornym, to przydadzą się ekskluzywne meble ogrodowe, które dopełnią równie wyrafinowane rośliny. Na przykład kirengeszoma dłoniasta – bylina soliterowa, odpowiednia na stanowiska zacienione. Wniesie ona do naszego ogrodu powiew japońskiej egzotyki. Kwitnie na żółto dopiero jesienią. Także jej urzekające liście zdobią ogród w niebanalnym stylu.

Piwonia, czyli w klasycznym stylu

Trochę zapomniana w ostatnich latach piwonia cudownie odmieni nasze ogrody. Nie tylko swoim wyglądem w trakcie kwitnienia, ale niebywałym zapachem – intensywnym jak marzenie. Piwonia to bylina soliterowa, która dobrze się rozwinie na skraju drzew i krzewów. Ta roślina bowiem lubi półcień.

Chaber wielkogłówkowy, czyli w rustykalnym stylu

W ogrodzie, w którym panuje pewna swoboda, nawiązującym do wiejskich stylizacji, ładnie zaprezentuje się chaber wielkogłówkowy. Ta bylina soliterowa odpowiednia jest na stanowiska w półcieniu. Sprawdzi się na przykład w miejscach, gdzie kończą się krzewy i zaczynają niższe rośliny. Chaber wielkogłówkowy z powodzeniem ozdobi też nasze wnętrza. Nadaje się bowiem na kwiaty cięte.

Jukka karolińska, czyli w romantycznym stylu

Kwitnąca na biało jukka karolińska to urzekająca swoim pięknem bylina, polecana na stanowiska suche i ciepłe. Wprawdzie kwitnie dopiero po 4 latach, ale naprawdę warto na to zaczekać. Wygląda trochę jak gigantyczna konwalia, która pojawiła się nagle w naszym ogrodzie, zupełnie jak w bajce.

Categories Dom i Wnętrze