TOP

Zabiegi medycyny estetycznej – najczęściej zadawane pytania

Zabiegi medycyny estetycznej są coraz popularniejsze w Polsce, decydują się na nie zarówno panie, jak i panowie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod leczenia oraz produktów takich jak kwas hialuronowy możliwe jest bezpieczne usuwanie oznak upływu czasu, wygładzanie zmarszczek, poprawa wyglądu skóry. Warto znać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie zabiegów medycyny estetycznej.

Do kogo skierowane są zabiegi medycyny estetycznej?

Zasadniczo z możliwości medycyny estetycznej mogą korzystać wszystkie osoby po ukończeniu pełnoletności. Przed właściwym zabiegiem osoby zainteresowane umawiają się na konsultacje z lekarzem, aby omówić swoje oczekiwania, wskazać problem związany ze skórą. Dopiero wtedy możliwe jest umówienie się na konkretny zabieg.

Jakie zabiegi cieszą się największą popularnością?

– Obecnie najpopularniejszymi zabiegami przeprowadzanymi w naszych gabinetach są wypełnianie i konturowanie ust oraz wypełnianie zmarszczek nosowo-wargowych – mówi dr Karolina Kuśnierz, właścicielka kliniki Dental4You–karolinakusnierz.pl.

Czy są przeciwskazania do wykonania zabiegu wypełniania zmarszczek?

Tak. Są to przede wszystkim: ciąża i okres karmienia piersią, infekcje skórne (trądzik), cukrzyca, nowotwory. Przeciwwskazaniem są również choroby autoimmunologiczne.

Czy zabieg wypełniania zmarszczek jest bolesny?

Nie. Na kilkanaście minut przed zabiegiem skóra pacjenta znieczulana jest specjalistycznym kremem, który pozwala na zmniejszenie czułości skóry. Dzięki działaniu preparatu zabieg jest bezbolesny, a pacjent nie odczuwa dyskomfortu podczas jego trwania.

Categories Zdrowie i Uroda
zobacz https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/