TOP

Zestaw dla początkującego jeźdźca

Jazda konna to wymagający sport – nie wystarczy znaleźć stadninę, wsiąść na siodło i galopować przed siebie ku zachodzącemu słońcu. Zanim rozpoczniesz przygodę z jeździectwem, musisz dokładnie się przygotować i zaopatrzyć w niezbędne akcesoria, zarówno dla siebie, jak i dla zwierzęcia. Od czego zacząć zakupy? Sprawdź nasze rady!

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeździectwo to sport bardzo elegancki i dostojny, ale równocześnie kontuzyjny i niebezpieczny. Zanim wsiądziesz na wierzchowca musisz zdać sobie sprawę, że koń to silne i nieokiełznane zwierzę, nad którym musisz nauczyć się panować. Poznanie technicznych tajników jazdy konnej pozwoli Ci na zminimalizowanie zagrożenia, jakie może towarzyszyć jeździectwu. Drugim czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo jazdy konnej jest ochronny strój. Najistotniejszą częścią ochronnej odzieży jest kask do jazdy konnej o twardej, solidnej skorupie. Pamiętaj, aby wybierać tylko modele z atestami bezpieczeństwa. Kaski dobrych marek dodatkowo posiadają specjalne systemy wentylacji i wielostopniową regulację, co znacznie zwiększa komfort podczas uprawiania sportu.

Wygodna odzież

W jeździectwie, podobnie jak w każdej innej dyscyplinie sportowej, odpowiednio dobrana odzież zapewnia wygodę i swobodę. Warto zaopatrzyć się w  bryczesy jeździeckie, czyli elastyczne spodnie o podwyższonym stanie, dzięki któremu nie zsuwają się i nie odkrywają pleców. Modele z pełnym lejem (czyli elementami z grubszego materiału) pozwalają lepiej trzymać się w siodle i zapobiegają ślizganiu.

Obuwie przeznaczone do jazdy konnej pozbawione jest sznurówek, które mogłyby zaplątać się w strzemieniu. Latem najlepiej sprawdzą się krótkie sztyblety, natomiast w chłodniejsze dni albo w deszczową pogodę – wysokie oficerki. Oprócz tego, warto zaopatrzyć się w ochronne rękawiczki, które będą chronić przed otarciami.

 

Categories Ciekawe
live url live url https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/