TOP

Zestawy ogrodowe z technorattanu – nowoczesne rozwiązania na Twój taras

Meble wykonane z technorattanu szturmem podbiły przydomowe ogrody i zewnętrzne przestrzenie hoteli, ośrodków SPA, lokali gastronomicznych. Dlaczego zestawy ogrodowe wykonane z syntetycznego tworzywa są tak popularne? Sprawdź!

 

Zestawy ogrodowe z technorattanu – lekko, modnie, wygodnie

Technorattan jest tworzywem zbudowanym z wzmocnionego włókna polietylenowego HPDE lub poliuretanu o dużej gęstości. Wysokiej klasy technorattan pod kątem estetycznym do złudzenia przypomina swój naturalny pierwowzór (czyli rattan pozyskiwany z pni palm rotangowych), jednak wykazuje od niego inne właściwości. W przeciwieństwie do rattanu, technorattan wyróżnia się ponadprzeciętną odpornością na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Możesz mieć pewność, że komplet może przezimować na zewnątrz, a długotrwałe działanie mrozu, wilgoci i promieniowania UV nie odbije się na jego kondycji. Ponadto, zestawy ogrodowe nie wymagają specjalnej konserwacji. Co więcej, zwarte i nieporowate włókna syntetycznego materiału nie chłoną wody ani zanieczyszczeń, dzięki czemu utrzymanie mebli w nienagannej czystości nie jest żadnym problemem.

 

Jakie modele są na czasie?

Producenci wyposażenia outdoorowego oferują obecnie bardzo szeroki wybór mebli zbudowanych z syntetycznej plecionki. Miłośnicy klasyki mogą wybierać spośród solidnych kompletów składających się z dużych stołów i lekkich krzeseł lub foteli. Ciekawą i niezwykle modną alternatywą dla tradycyjnych zestawów są luksusowe kanapy o modułowej budowie. Na mniejszych tarasach i balkonach doskonale sprawdzą się nowoczesne huśtawki o zabudowanej formie, zgrabne sofy ze składanym dachem albo leżanki dorównujące swoją wygodą wyposażeniu najlepszych salonów SPA.

 

 

Categories Dom i Wnętrze