TOP

Zmiany w trendach turystycznych Polaków

Ostatni rok był rewolucyjny dla wszystkich właścicieli biur podróży. Touroperatorzy musieli zmierzać się z rezygnacją tysięcy turystów, którzy wykupili wycieczki do takich miejsc jak Egipt czy Turcja. W związku z niedawnymi atakami terrorystycznymi w tych kurortach spadło zainteresowanie do tej pory najbardziej obleganymi miejscami wczasowymi. Zamiast tego Polacy woleli zostać w domu lub też zwrócić się w stronę nieco droższych wczasów w krajach europejskich. Jakich?

Bez wątpienia na nowo modna stała się Bułgaria – co ciekawe, spędzenie wakacji w Bułgarii cenowo nie różniło się bardzo od wyjazdów do krajów takich jak Tunezja, Turcja. Bułgaria znana jest przede wszystkim starszemu pokoleniu, które w czasach PRL miało możliwość korzystać z tamtejszych plaż nad Morzem Czarnym.
Drugim popularnym kierunkiem jest Chorwacja – ten wspaniały kraj to jedno z ulubionych miejsc wypoczynkowych dla Polaków. Kuszą nas tam przede wszystkim wspaniałe plaże, czyste Morze Adriatyckie i wiele atrakcji turystycznych, jak np. parki narodowe. Chorwacja znajduje się również względnie blisko Polski – biura turystyczne oferują przejazdy autokarowe do wybranych kurortów.
Kolejnym cenionym kierunkiem są Włochy – pomimo, że nie należą do najtańszych opcji, szczególnie dla rodzin z dziećmi, Włochy cenione są przede wszystkim za wspaniałą pogodę, możliwość aktywnego wypoczynku, jak również wspaniałe jedzenie.

A może tropiki?

Ze względu na brak zainteresowania dotychczas najpopularniejszymi kierunkami touroperatorzy musieli dostosować inne oferty do wymagań swoich klientów lub liczyć się ze spadkiem sprzedaży. Dobrym rozwiązaniem okazało się obniżenie cen wycieczek na Dominikanę last minute czy też na Seszele i Kubę. Rajskie wyspy od lat były marzeniem niejednego Polaka – teraz możliwe jest urzeczywistnienie tych marzeń.

Categories Ciekawe