TOP

Znajdź idealne łóżko dla siebie – na jakie parametry zwracać uwagę?

Poszukiwania idealnego łóżka mogą okazać się drogą przez mękę – wiedzą o tym ci wszyscy, którzy spędzili w sklepach meblowych dłużej niż kilka godzin. Niestety, producenci nie ułatwiają nam zadania – co pół roku w salonach znajdujemy nowe modele, ciekawe propozycje designu. Jak odnaleźć się w tym gąszczu ofert, nie przekroczyć zamierzonego budżetu i kupić mebel, który faktycznie spełnia nasze oczekiwania?

Rozmiary, cena

Przymierzając się do kupna łóżka przede wszystkim powinniśmy dokładnie wymierzyć pomieszczenie, gdzie ma ono stanąć. Łóżko nie powinno być kupowane „na styk”, bo w przypadku niewielkich pomieszczeń zajmie ono znacznie więcej miejsca niż powinno i optycznie jeszcze bardziej zmniejszy pokój. Warto wykorzystać problematyczne wnęki – w sklepach meblowych możliwe jest wykonanie interesującego nas mebla na konkretny, podany przez nas wymiar. To spore ułatwienie (chociaż zazwyczaj przychodzi nam nieco dłużej czekać na takie łóżko). Drugim, bardzo ważnym zagadnieniem, jest cena mebla. W gruncie rzeczy nie ma górnej granicy cen łóżek – producenci oferując wysokiej jakości tworzywa mogą życzyć sobie nawet kilkanaście tysięcy złotych za konkretny mebel. Warto ustalić górną granicę finansową, której nie możemy przekroczyć kupując łóżko. Będzie to spore ułatwienie dla naszego domowego budżetu.

Jakie tworzywo okaże się najlepsze?

Wielkim zainteresowaniem cieszą się meble wykonane z litego drewna. Jest ono pozyskiwane z takich gatunków jak sosny, buki, dęby. Lite drewno charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, działanie wilgoci, zarysowania. Aby jednak drewno mogło trafić do pracowni stolarskich początkowo jest ono selekcjonowane oraz dokładnie suszone. Producenci oferują nam łóżka z szufladami, łóżka z zagłówkami, łóżka z dodatkowymi komorami wewnątrz. Jest w czym wybierać!

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Categories Dom i Wnętrze