TOP

Zorgtoeslag – dofinansowanie do ubezpieczenia w Holandii

Osoby pracujące legalnie w Holandii, muszą opłacać obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne. Z własnej kieszeni. Holendrzy, jak również imigranci, w tym również Polacy, mają szansę na to, aby pozyskać Zorgtoeslag, czyli dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego.

Niskie dochody na umowie

Zorgtoeslag to dodatek, który uzależniony jest od wysokości dochodów. Duża ilość osób ma szansę pozyskać tego rodzaju dofinansowanie – o ile osiągają niski dochód, który na dodatek poświadczony jest na umowie. Czy warto starać się o taki dodatek? Oczywiście, że tak. Nawet, jeżeli chodzi o naszych rodaków, którzy w Holandii znaleźli zatrudnienie – a jak wiadomo, takich osób nie brakuje. Warto również wiedzieć, że dodatkowy zasiłek na pokrycie kosztów ubezpieczenia, zależny jest od dwóch osób, jeżeli ktoś prowadzi wspólne gospodarstwo domowe. Tyczy się to nie tylko sformalizowanych małżeństw, ale również związków partnerskich. Uwzględniane są wtedy obydwie osoby oraz wysokość osiąganych dochodów.

Wniosek o Zorgtoeslag

Jakie warunki (oprócz dochodu) należy spełnić, aby uzyskać tego rodzaju, dodatkowy zasiłek? Otóż są to pieniądze, które dedykowane są dla osób pełnoletnich (m.in. 18 lat). Dodatkowo, należy posiadać holenderską polisę ubezpieczenia zdrowotnego. Warunki konieczne, jak również obowiązujące limity finansowe, które zmieniają się każdego roku. Zasiłek na ubezpieczenie, przyznawany jest za każdy pełny miesiąc ubezpieczenia, niezależnie czy korzysta się z tego ubezpieczenia. Przy czym należy wypełnić odpowiednio wniosek, aby zasiłek został przyznany.

 

Categories Ciekawe