TOP

Na co zwrócić uwagę wybierając dom?#

Bardzo wiele osób podczas zakupu nowego domu ma ogromne wątpliwości. Często nie potrafimy zdecydować się na konkretną nieruchomość, oczekując idealnej oferty. Jednak może zdarzyć się, iż taka nigdy nie nadejdzie. Zatem na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając wspomnianą nieruchomość oraz co powinno nas skłonić do jej zakupu?

Lokalizacja a cena

Przede wszystkim poszukując idealnej nieruchomości dla siebie powinniśmy dokładnie zastanowić się nad jej lokalizacją. Jeżeli przykładowo miasto nas już zmęczyło i pragniemy wyprowadzić się na wieś, nie powinniśmy ulegać atrakcyjnym cenom nieruchomości, które znajdują się przy ruchomych ulicach.

Warto pamiętać, iż cena nieruchomości jest także uzależniona od lokalizacji. Domy, które znajdują się na przedmieściach dużych miast przykładowo Wrocławia zawsze będą znacznie tańsze niż obiekty, które są położone w centrum. Czasem warto zastanowić się, czy przepłacać za nieruchomość położoną w samym centrum zanieczyszczonego miasta.

Dom od dewelopera czy też osoby prywatnej?

Również bardzo wiele osób, które aktualnie poszukują domu na sprzedaż zastanawia się, czy inwestować w nieruchomość bezpośrednio od dewelopera, czy też może zakupić ją od osoby prywatnej?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ nie wszystkich stać na zakup nieruchomości, którą sprzedaje deweloper. Jednak jeżeli ma to być inwestycja na długie lata, warto zapłacić za nią więcej i kupić ją w nienaruszonym stanie od dewelopera.

Wyposażenie oraz rozkład

Istotne jest także wyposażenie naszej nieruchomości. Jeżeli decydujemy się na jej zakup od osoby prywatnej na początek dobrze jest mieć ją umeblowaną.

Również istotny jest rozkład, ponieważ często zdarza się, iż choć nieruchomość posiada praktycznie taką samą powierzchnię jak poprzednia, w której mieszkaliśmy, może nie być tak ustawna.

Domy na rynku nieruchomości możemy spotkać bardzo różnorodne. W zależności od regionu Polski różnią się przede wszystkim ceną. Tak przykładowo we Wrocławiu takie nieruchomości są znacznie droższe, niż w małych miasteczkach. Również podczas ich zakupu warto zwrócić uwagę na ich stan, jeżeli są to nieruchomości kupowane od osób prywatnych.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Modernbud

Categories Biznes
inc.org yviewphoto.com zobacz wiecje