TOP

Depilacja laserowa – czym jest ten magiczny zabieg?

Często można spotkać się z stwierdzeniem, że depilacja laserowa jest wyjątkowym, magicznym zabiegiem. Jest to związane z skutecznością depilacji laserowej, która pozostawiła w dalekim tyle inne metody usuwania owłosienia. Depilacja laserowa jest zabiegiem, który po poprawnym wykonaniu gwarantuje, że włosy już nigdy nie odrosną z powierzchni skóry! Często po użyciu nawet najlepszych żyletek czy pianek włosy zaczynają odrastać już na drugi dzień tworząc efekt nieestetycznego meszku…

Depilacja laserowa – przestrzeganie zasad to podstawa!

Podczas zdecydowania się na zabiegi depilacji laserowej niezwykle ważne jest przestrzeganie wszystkich zasad. Niestety jeżeli nie będzie się tego robić naraża się swoje ciało na niebezpieczeństwo, a sam zabieg na niepowodzenie.

Zobacz: Depilacja.pl

Przede wszystkim mowa tutaj o przeciwwskazaniach. Przystąpienie do zabiegu depilacji laserowej obarczone jest kilkoma przeciwwskazaniami. Innymi słowy jeżeli osoba posiada którąś z przypadłości nie może depilować laserem własnej skóry. Są nimi cukrzyca, ciąża, karmienie piersią, choroby skóry (atopowe zapalenie skóry bądź łuszczyca), a także przyjmowanie leków zmieniających metabolizm pod wpływem światła. Dodatkowo zarówno przed jak i po zabiegu nie powinno stosować się kremów złuszczających naskórek, należy zrezygnować z chodzenia na basen, do sauny czy opalaniu się na słońcu. Wszystko to jest związane z narażeniem skóry na zbyt duże podrażnienia, które mogą zagrażać zdrowiu. Dlatego należy być tutaj cierpliwym i sumiennym – po skończonej serii zabiegów depilacji laserowej będzie można wrócić do tych wszystkich aktywności.

Czy podczas zabiegu odczuwa się ból?

W sieci internetowej można spotkać się z opiniami, że depilacja laserowa jest bardzo bolesna. Faktycznie kiedyś podczas bazowania na starych laserach ból mógł się pojawiać. Jednak dziś biorąc pod uwagę obecność specjalistycznych żeli i wysokiej technologii laserów ból jest bardzo rzadkim zjawiskiem. Osoby depilujące się laserem bardziej stwierdzają, że odczuwały lekki dyskomfort czy pieczenie, a nie ból.

 

 

Categories Zdrowie i Uroda