TOP

Brąz – kolor lata i jesieni

Lato to dość szczególna pora roku dla każdego z nas. Możemy wtedy przede wszystkim odpocząć, wyjechać, poleżeć na słońcu…. Właśnie – słońce. Jego promienie nie tylko dają nam dobre samopoczucie i miłe ciepło, lecz również przyczyniają się do powstania ciemniejszego koloru skóry. Jak to się dzieje?

Brąz – najlepszy kolor dla skóry

Większość z nas bardzo lubi być choć trochę opalona. Przestajemy wówczas być tak bladzi. Opalenizna kojarzy nam się ze zdrowiem, ze sprawnością fizyczną, ze spędzaniem dużo czasu na świeżym powietrzu. Ponadto, kiedy jesteśmy opaleni, wyglądamy ładniej – więcej kolorów ubrań do nas pasuje. Złocisty kolor skóry bardzo ładnie podkreśla nasze naturalne piękno. Jednak…

Plażowanie? To nie dla mnie!

Jednak nie każdy lubi leżeć na słońcu. Co więcej – niektórym osobom o bardzo jasnej karnacji jest bardzo trudno ładnie się opalić. Posiadaczom jasnej, bladej skóry, którzy opalają się od razu na czerwono, niezalecane jest nawet dłuższe przebywanie na słońcu, ponieważ może ono zaszkodzić ich zdrowiu. Jeszcze innym przypadkiem, kiedy to chcielibyśmy mieć piękną opaleniznę, ale niezbyt możemy, jest jesień, zima i wiosna. Szczególnie jesienią łagodny, brązowy kolor skóry bardzo ładnie komponuje się modnymi w tej porze roku kolorami. A zatem…

Bronzery do skóry

Warto pomyśleć o zakupie bronzera do skóry. Co to jest? Jest to jedyny w swoim rodzaju specyfik, który umożliwia przybranie przez skórę brązowego odcienia bez konieczności wychodzenia na słońce. Bronzery do skóry najczęściej występują w postaci kremów, balsamów a czasem jako spray. Każdy tutaj może wybrać najwygodniejszą dla siebie formę.

Samoopalacze z apteki? Najlepsze!

Pozostaje jednak pytanie – gdzie możemy kupić przeróżne bronzery? Otóż na pewno w drogeriach i sklepach z kosmetykami. Kupując w takich miejscach musimy jednak mieć pewną wiedzę, które kosmetyki będą dobre dla naszej skóry, a które jej zaszkodzą. A zatem warto pójść do apteki. Dlaczego? Samoopalacze z apteki będą charakteryzowały się na pewno wszelkimi atestami, będą bezpieczne i przetestowane. Dzięki temu nawet osoby z problemami alergicznymi czy różnymi dolegliwościami skórnymi będą mogły ich używać. Co więcej – samoopalacze z apteki na pewno będą charakteryzować się wyższą jakością.

Jak stosować samoopalacze?

Na początek musimy dokładnie oczyścić skórę. Później smarujemy się dokładnie, każdą część ciała samoopalaczem i czekamy aż wyschniemy. Ważne jest to, aby na pewno dobrze rozprowadzić preparat. W przeciwnym bowiem razie zafundujemy sobie nieładne brązowe smugi. Jednak jeśli zabieg z użyciem samoopalacza zostanie przeprowadzony prawidłowo, to już wkrótce będziemy mogli cieszyć się wspaniałym, złocistym odcieniem skóry. Oczywiście, aby utrzymać efekty, zabieg należy powtarzać.

Czy warto zatem używać samoopalaczy? Tak, ale pamiętajmy, aby były to jakościowo dobre samoopalacze W przeciwnym razie zaszkodzimy jedynie sobie. Dobre samoopalacze ładnie podtrzymają nam letnią opaleniznę, wyrównają ją a zimą zadbają byśmy ciągle cieszyli się lekko złocistym odcieniem skóry.

Categories Zdrowie i Uroda
https://dziennikelblaski.pl/1053513 https://6krokow.pl/-jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodu-przewodnik-krok-po-kroku/ https://autobezpieczniki.pl/wplyw-historii-ubezpieczeniowej-na-przyszle-skladki-co-warto-wiedziec/