TOP

Jak usunąć makijaż permanentny? Dla kogo zabieg laserowy?

Makijaż permanentny to rodzaj tatuażu kosmetycznego. Nie zawsze jest zgodny z oczekiwaniami. Sprawdź, jak usunąć makijaż permanentny.

Jak usunąć makijaż permanentny? Czy warto zdecydować się na zabieg laserowy?

Makijaż permanentny to zabieg kosmetologiczny, z którego chętnie korzysta wiele kobiet. Przy jego pomocy można podkreślić walory urody i zaoszczędzić sporo czasu na codzienne wykonywanie makijażu, zwłaszcza na stylizację brwi czy rysowanie kresek na powiekach. Niestety, czasem zdarza się, że efekty tatuażu kosmetycznego są dalekie od oczekiwań. Wtedy nasuwa się myśl, jak usunąć makijaż permanentny? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedź.

Wskazania do laserowego usuwania makijażu permanentnego

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu tuszu pod skórę na odpowiednią głębokość. Prawidłowo wykonany tatuaż kosmetyczny utrzymuje się przez 1-2 lata i po tym czasie znika wraz ze złuszczającym się naskórkiem. Może jednak zdarzyć się (zwłaszcza gdy zabieg wykonany zostanie przez niedoświadczoną osobę), że tusz został umieszczony zbyt głęboko i makijaż nie może zniknąć samoistnie lub po prostu posiadaczka chce się go pozbyć z różnych powodów. Makijaż permanentny z czasem blednie i staje się nieatrakcyjny. Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna, najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą usuwania makijażu permanentnego jest laseroterapia.

Usuwanie makijażu permanentnego – na czym polega zabieg laserowy?

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest kilka rodzajów laserów do usuwania makijażu permanentnego. W katowickiej Klinice Miracki skorzystamy z innowacyjnego lasera pikosekundowego Discovery Pico. Urządzenie to doskonale radzi sobie z typowymi, ciemnymi pigmentami (czarnym i brązowym) używanymi do permanentnych brwi i kresek, ale też z pigmentem czerwonym, stosowanym do wykonywania permanentnego konturu i wypełniania ust.

Zabieg usuwania makijażu permanentnego wykonuje lekarz medycyny estetycznej. Laser pikosekundowy emituje najkrótsze impulsy laserowe, które kierowane są wprost do pigmentu, znajdującego się w skórze. Następuje efekt fotoakustyczny, a nie fototermiczny, jak w przypadku laserów starszej generacji. Ultrakrótkie impulsy lasera pikosekundowego rozbijają cząsteczki pigmentu dosłownie na pył. Uwolnione drobinki barwnika usuwane są samodzielnie przez organizm na drodze naturalnych procesów metabolicznych. Jednocześnie działanie lasera pobudza produkcję kolagenu w skórze, co przyczynia się do jej wzmocnienia i poprawy kondycji. Podczas zabiegu laser rozpoczyna neutralizację barwnika, która może trwać nawet przez kilka tygodni. Do uzyskania pełnego efektu konieczne jest wykonanie serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych.

Czy warto zdecydować się na laserowe usuwanie brwi permanentnych?

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego jest zabiegiem bezpiecznym, stosunkowo komfortowym i bardzo skutecznym. Minimalne odczucia podczas laseroterapii niwelowane są przy pomocy strumienia zimnego powietrza. Seria zabiegów laserowych pozwala na całkowite pozbycie się pigmentu spod skóry. Cały proces może potrwać od 2 do 10 sesji niezależnie od tego, czy chcesz usunąć makijaż permanentny brwi, kreski na powiekach czy konturu ust. W niektórych przypadkach, zwłaszcza gdy tatuaż został wykonany nieumiejętnie, zbyt głęboko, jego usunięcie może potrwać jeszcze dłużej. Mimo długiego czasu oczekiwania na efekty, jest to najlepsza i najbezpieczniejsza metoda usuwania makijażu permanentnego – nie stwarza ryzyka powstawania blizn ani pozostałości tuszu pod skórą, pobudza naturalne procesy regeneracyjne i pozostawia cerę w lepszej kondycji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o laserowym usuwaniu makijażu permanentnego, skontaktuj się ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Categories Zdrowie i Uroda
Industrialny metalowy stolik pomocniczy na laptopa loft Industrialny metalowy hoker stołek barowy z oparciem Metalowy stojak na ręczniki w stylu loft