TOP

Salon – serce domu i miejsce idealne do odpoczynku

Zaaranżowanie funkcjonalnego salonu czy pokoju dziennego nie jest trudne. W centrum tego pomieszczenia powinien stać wygodny komplet wypoczynkowy, dopasowany do potrzeb i oczekiwań użytkowników. Współcześnie projektanci prześcigają się w pomysłach na niebanalne projekty sof. Co warto wiedzieć przed ich kupnem?

Praktyczne sofy do salonów

Wybór sofy może zająć nieco czasu – projektanci proponują wysokiej jakości meble dopasowane zarówno o różnych potrzeb, jak i aranżacji. Od wielu lat królują sofy dwuosobowe i trzyosobowe wpisujące się w styl skandynawski, industrialny czy klasyczny. Meble takie opiera się na stabilnych stelażach wykonanych z płyt meblowych, ale też aluminium czy litego drewna. Sofy tapicerowane są tkaninami o wysokiej odporności na ścieranie – są to najczęściej materiały bawełniane z dodatkiem włókien syntetycznych. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się sofy tapicerowane tkaninami welurowymi, wspaniale prezentującymi się we wnętrzach glamour. Warto zwrócić uwagę na sofy rozkładane z funkcją spania. Sofy takie w ciągu dnia są wygodnym meblem wypoczynkowym, wieczorami zaś zmieniają się w łóżko, np. dla gości.

Sofy z funkcją relaks – jak działają?

Szukając niebanalnych sof, które pozwolą na odpoczynek na najwyższym poziomie, warto zwrócić uwagę na sofy z funkcją relaks. Dzięki przemyślanej konstrukcji sofy takie posiadają wysuwane podnóżki i zagłówki, a oparcie jest nieznacznie odchylane do tyłu. W ten sposób możliwe jest jeszcze wygodniejsze oglądanie TV, czytanie czy drzemanie. Sofy z funkcją relaks nierzadko tapicerowane są naturalnymi skórami, dzięki czemu są chętnie wykorzystywane w nowoczesnych wnętrzach, nadając im prestiżu. Uzupełnieniem sof rozkładanych są zazwyczaj fotele z funkcją relaks.

 

 

Categories Dom i Wnętrze
zobacz wiecje https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ https://huddled.com.pl/hoker-industrialny-z-oparciem-komfort-i-styl-w-jednym/