TOP

Trwałe meble na taras – jakie?

Metal, drewno, żeliwo, tworzywa sztuczne, aluminium… W sklepach z wyposażeniem outdoorowym możemy znaleźć bardzo szeroki wybór mebli wykonanych z materiałów o zróżnicowanej specyfice. Pomimo, że większość producentów zapewnia klientów o niezawodności produktów, często okazuje się, że nowy fotel albo stół szybko niszczeje, a co za tym idzie – przestaje spełniać swoją funkcję. Jakie meble na taras rzeczywiście sprawdzą się w wymagającym, zewnętrznym środowisku? Sprawdź!

Jakie meble na taras przetrwają próbę czasu?

Pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę podczas wybierania mebli na taras, jest jakość materiału. Drewno, wiklina czy słabej jakości plastik pod wpływem kontaktu z promieniowaniem UV i wilgocią mogą tracić swoją barwę, łuszczyć się, matowieć, pękać. Co więcej, niektóre modele (na przykład meble z drewna) wymagają starannej, regularnej impregnacji i malowania.

Wbrew pozorom, meble ogrodowe nie muszą przysparzać tylu problemów. W ofercie czołowych producentów znaleźć możemy obecnie meble na taras, które zachowują swoją nienaganną formę pomimo ekspozycji na szkodliwe czynniki, a dodatkowo nie trzeba poświęcać czasu na zabezpieczenie ich powierzchni. Wśród tego typu mebli największą popularnością cieszą się modele z technorattanu.

Technorattanowe meble na taras – dlaczego warto?

Meble na taras wykonane z technorattanu cieszą się coraz większą popularnością. Technorattan – główny budulec nowoczesnych mebli – inspirowany jest naturalnym rattanem pozyskiwanym z giętkich pni palm rotangowych. Tym, co wyróżnia syntetyczny materiał od pierwowzoru jest jakość. Technorattan charakteryzuje się ponadprzeciętną odpornością na promieniowanie UV, skrajne temperatury oraz wilgoć. Co więcej, zwarta, nieprzepuszczalna plecionka nie chłonie wody ani zanieczyszczeń, dzięki czemu wyjątkowo łatwo utrzymać ją w nieskazitelnej czystości.  Obawiasz się, że komplet krzeseł i stół nie zmieszczą się w ciasnej piwnicy czy garażu? Kupując meble z technorattanu, pozbawiasz się tego problemu. Meble mogą przezimować na tarasie nawet pod grubą warstwą śniegu.

Kanapa w ogrodzie? Dlaczego nie!

Popołudniowy relaks na fotelu ogrodowym nie przynosi ukojenia, a wręcz przeciwnie – powoduje ból pleców? W takim razie czas na zmiany! Może warto wreszcie zadbać o swój komfort i wymienić stare, wysłużone meble na zupełnie nowe modele? Duża huśtawka z wielką poduchą, kanapa o modułowej budowie albo idealnie wyprofilowane, miękkie fotele będą pięknie się prezentować wśród bujnej zieleni, a jednocześnie zapewnią Ci najwyższy komfort wypoczynku.

Categories Dom i Wnętrze
zobacz https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ https://6krokow.pl/-jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodu-przewodnik-krok-po-kroku/