TOP

Stwórz kącik wypoczynku na tarasie

Czy taras może zastąpić nam dalekie podróże w ciepłe kraje? Okazu się, że tak. Coraz więcej osób decyduje się na to, aby zaaranżować ogród lub taras na miejsce wypoczynkowe, z którego korzystać będzie cała rodzina. Szukając inspiracji na piękny taras warto zwrócić uwagę na propozycje przedstawiane przez topowych producentów mebli i dodatków. Jakie rozwiązania okażą się najlepsze?

Nowoczesne meble outdoorowe

Podczas aranżowania tarasu najważniejsze okażą się meble tarasowe. Współcześnie wiele interesujących kolekcji znajdziemy u producentów mebli outdoorowych. Zaproponują nam oni meble technorattanowe, rotangowe, meble na aluminiowych stelażach. Podczas poszukiwań warto zwracać uwagę nie tylko na prezencję i wygląd mebla, ale przede wszystkim na materiały oraz ich trwałość. Meble ogrodowe stale narażone będą na zmienne warunki atmosferyczne: wysokie i niskie temperatury, wilgoć, silne promieniowanie UV. Zastosowanie solidnych tworzyw syntetycznych pozwoli na przedłużenie żywotności mebla i zminimalizowanie ryzyka pękania czy koślawienia.

Meble technorattanowe – skąd ich wielka popularność?

Wśród najchętniej wybieranych kolekcji meble technorattanowe wymienia się na pierwszej pozycji. Włókno technorattanowe to tworzywo syntetyczne o nieporowatej strukturze, które nie chłonie brudu, wilgoci, jest odporne na silne promieniowanie słoneczne. Meble technorattanowe oparte są na aluminiowych, malowanych proszkowo stelażach, zabezpieczonych przed rdzą. W kolekcjach znajdziemy krzesła technorattanowe na taras, stoliki kawowe, eleganckie sofy narożne, funkcjonalne kosze ogrodowe. By chronić meble technorattanowe podczas nieobecności w domu warto wykorzystać nowoczesne pokrowce ogrodowe, tworzone z przewiewnych tkanin.

Categories Dom i Wnętrze