TOP

Lakier do felg – trwałość samodzielnego lakierowania felg?

Pomimo tego, że coraz trudniej kupić nowy samochód bez felg aluminiowych, a producenci nawet do najtańszych wersji wyposażeniowych dorzucają obręcze ze stopów lekkich, to wciąż po naszych drogach jeździ wiele samochodów z felgami aluminiowymi, z których schodzi farba. Czy samodzielne odnowienie takich felg jest możliwe?

Co trzeba wiedzieć o lakierowaniu felg aluminiowych?

Jeszcze kilkanaście lat temu obręcze ze stopów lekkich uchodziły za symbol prestiżu i luksusu, a ich ceny nie schodziły poniżej kilku tysięcy złotych za komplet. Dzisiaj komplet używanych felg aluminiowych w popularnych rozmiarach można zakupić już za kilkaset złotych. Znacznie tańszym rozwiązaniem zamiast zakupu felg w lepszym stanie lakierniczym, jest zainwestowanie w samodzielne polakierowanie już posiadanego kompletu – nie jest to wcale trudne, a trwałość takiego rozwiązania może zaskoczyć wiele osób. Co trzeba wiedzieć, żeby dobrze polakierować felgi farbą w sprayu?

Przygotowanie felg

Przed przystąpieniem do lakierowania felg w garażu, należy dobrze przygotować powierzchnię felg. Tylko takie rozwiązanie zapewni nam długą trwałość położonego lakieru. Mowa tutaj nie tylko o dokładnym umyciu felg z zabrudzeń, ale również o zmatowieniu ich powierzchni oraz jej dokładnym odtłuczeniu – najlepiej użyć do tego dedykowanego specyfiku.

Lakier do felg – wybór

Obecnie niemal każdy producent lakierów w sprayu dysponuje produktem dedykowanym do lakierowania felg aluminiowych. lakier do felg musi być odporny nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na zmiany temperatur oraz wysoką temperaturę pochodzącą z układu hamulcowego – tarcza hamulcowa część ciepła przekazuje na felgę.

Ile to kosztuje?

Lakier do felg aluminiowych to wydatek około 30-40 złotych za puszkę. Przyjmuje się powszechnie, że na komplet felg aluminiowych o rozmiarze 15-16 cali konieczne jest zużycie dwóch puszek o pojemności 400 ml. W przypadku kompletów felg o większej średnicy, należy zaopatrzyć się w większą ilość lakieru.

Jaka trwałość lakieru do felg?

Podsumowując, na jaką trwałość możemy liczyć w przypadku samodzielnego polakierowania felg aluminiowych we własnym garażu? Wszystko zależne jest tutaj od właściwego przygotowania powierzchni – w przypadku dobrze wykonanej pracy będzie to przynajmniej kilka sezonów normalnego użytkowania felg w samochodzie.

Categories Motoryzacja
cejamesstudios.com dopediu.com orognost.com