TOP

Jak sprowadzić samochód z Niemiec do Polski?

Znaczna część osób planujących kupno samochodu używanego rozszerza pole poszukiwań o rynek niemiecki. Samochody używane przez naszych zachodnich sąsiadów uchodzą za dobrze utrzymane, zadbane i stosunkowo niedrogie. Jednak kupno samochodu poza granicami Polski może okazać się problematyczne. O czym należy pamiętać, sprowadzając samochód z Niemiec? Sprawdź!

Samochód z Niemiec – od czego zacząć?

Zanim kupisz samochód z Niemiec, czeka Cię niełatwe zadanie – przebrnięcie przez gąszcz ogłoszeń. Poszukiwania idealnej osobówki możesz zacząć od przejrzenia ofert udostępnionych w sieci. Co ciekawe, nie musisz znać języka – dwa największe niemieckie serwisy z ogłoszeniami motoryzacyjnymi dostępne są w języku polskim. Ponadto, warto osobiście odwiedzić kilka autoryzowanych komisów z samochodami używanymi, często poleasingowymi. Unikaj prowizorycznych komisów oferujących samochody z bogatą historią.

Miej głowę na karku!

Zanim podpiszesz umowę ze sprzedawcą, zweryfikuj swój zakup. Warto sprawdzić samochód z zaufanym mechanikiem. Poproś sprzedawcę o numer VIN, dzięki któremu prześledzisz historię pojazdu, sprawdzisz przebieg i dowiesz się, w jakie elementy fabrycznie był wyposażony.

Procedura

Kiedy samochód będzie już kupiony,  powinieneś udać się do niemieckiego wydziału komunikacji z kompletem niezbędnych dokumentów – umową zawartą ze sprzedawcą, Zulassungsbescheinigung I (odpowiednikiem polskiego dowodu rejestracyjnego), Zulassungsbescheinigung II (odpowiednikiem karty pojazdu). W urzędzie wyrobisz tymczasowe tablice rejestracyjne oraz wykupisz krótkoterminowe ubezpieczenie pozwalające wrócić nowym wozem do domu.

 

 

 

 

 

Categories Motoryzacja
zobacz zobacz Industrialny metalowy hoker stołek barowy z oparciem