TOP

Podatki za granicą: Pracowałeś/pracowałaś w Belgii? Pamiętaj o obowiązku złożenia deklaracji podatkowej

W Belgii każda osoba objęta jest obowiązkiem rozliczenia się z belgijskim fiskusem. Dotyczy to również tych pracowników, którzy przebywali tam tylko kilka miesięcy. Belgia ze względu na wysokie zarobki jest atrakcyjnym miejscem dla Polaków, których według szacunkowych liczb jest tam blisko 100 tys. osób. Pracują m.in. w branży budowlanej oraz przy pracach sezonowych. Otoczeni są opieką najczęściej agencji pracy, którzy mają dla Polaków przygotowane setki ofert pracy. Przy wypełnianiu zeznania podatkowego nasi rodacy mogą liczyć na zwroty podatki i specjalne ulgi. Przeczytaj artykuł do końca i dowiedz się, jak rozliczyć się z podatku z Belgii.

Rozliczenie podatku w Belgii – złóż deklarację przed końcem roku podatkowego

Wspólne rozliczenie z małżonkiem jest najbardziej korzystne z punktu widzenia podatnika. Pozwala to wnioskować o wyższą kwotę zwrotu podatku i jest opłacalną formą nawet wtedy, gdy współmałżonek zarabia mniej lub jest całkowicie bez pracy. Rozliczenie podatku z Belgii najlepiej dokonać z biurem rachunkowym. Borsuk Podatki to jedno z najdłużej działających biur podatkowych na rynku, które świadczy swoje usługi ponad 20 lat dla naszych rodaków. Przez ten czas udało się odzyskać z zagranicznych krajów ponad 150 milionów euro, np. ze źle naliczonej składki na rzecz podatku dochodowego. Skorzystaj i Ty z pomocy specjalistów ze swojej branży!

Jaki jest termin rozliczenia podatku z Belgii?

Kiedy zwrot podatku z Belgii?”. To pytanie najczęściej wpisywane jest w popularną wyszukiwarkę. W Belgii rozliczeń z urzędem skarbowym dokonuje się maksymalnie do dnia 4 listopada (jeśli wybierzemy tradycyjną opcję poczty) lub do 2 grudnia (rozliczenie online). Zdecydowanie bardziej polecana jest ta druga opcja, która pozwala na uzyskanie szybciej zwrotu na konto bankowe. Poprawnie wypełnione zeznania podatkowe są rozpatrywane przez urzędników. Na zwrot podatku za pracę w Belgii czas oczekiwania wynosi około 6 miesięcy. Im szybciej belgijscy urzędnicy otrzymają dokumenty, tym prędzej wniosek zostanie rozpatrzony. 

 

Categories Ciekawe