W dzisiejszych czasach oszczędność wody w połączeniu z oszczędnością pieniędzy nie musi być tylko odległym marzeniem. Wystarczy tylko dobrze podejść do tematu i dokonać niewielkiej inwestycji aby zaoszczędzić sporo pieniędzy, które normalnie wydałoby się na zakup wody butelkowanej. Tą inwestycją jest dzbanek filtrujący, którego innowacyjne działanie oczyszcza wodę kranową sprawiając, że perfekcyjnie nadaje się do spożycia. Jak to działa?
Dzbanek filtrujący – rodzaje i działanie
Przede wszystkim sam dzbanek filtrujący jest tylko naczyniem. Sercem całego dzbanka jest aplikacja w jego wnętrzu filtra, którego zadaniem jest jeszcze lepsze przygotowywanie wody kranowej do picia. Dzbanek filtrujący można zamówić na wielu sklepach internetowych czy zakupić stacjonarnie w sklepach z asortymentem typu RTV/AGD.
Dzbanek filtrujący może być wybrany w dwóch najpopularniejszych rodzajach. Pierwszym z nich jest dzbanek filtrujący zbudowany z twardego plastiku. Jest on opcją tańszą ze względu na tańszy materiał, który jest dość łatwo dostępny. Jak każdy produkt – posiada swoje wady i zalety. Zaletami są przede wszystkim łatwość w utrzymaniu, lekkość oraz odporność na uderzenia. Jedną z wad jest fakt, że wiele osób nie lubi trzymać wody w plastikowych dzbankach. Wtedy najlepszą alternatywą jest wybór szkła. Szklany dzbanek filtrujący jest nieco droższy jednak łatwo go myć i jest bardziej odporny na zarysowania. Jednak wypadki takie jak upuszczenie dzbanka na podłogę mogą skończyć się rozbiciem szkła i koniecznością zakupu nowego produktu. Także podsumowując wszystko zależy od indywidualnych oczekiwań każdej osoby.
Podsumowanie
Z pewnością każdy dzbanek filtrujący jest wysokiej jakości produktem, który bardzo prężnie filtruje wodę. Do swojego działania potrzebuje tylko wymiennych filtrów, które starczają mniej więcej na miesiąc średniej częstotliwości użytkowania. Mimo wszystko różnica w kosztach na linii dzbanek filtrujący – woda butelkowana jest kolosalna i każdy zauważy dodatkową ilość pieniędzy we własnym rodzinnym portfelu.