TOP

Innowacyjność w biznesie i edukacji

Według statystyk monitory interaktywne zyskują coraz większe zainteresowanie nie tylko w biznesie, ale także w edukacji, gdzie dotychczas królowały przez długie lata tablice interaktywne. Rewelacyjna jakość wyświetlanego obrazu dzięki czystemu i bogatemu w szczegóły obrazowi Full HD sprawia, że odbiorcy czerpią pełną satysfakcję z przeprowadzanej prezentacji. Monitory interaktywne to również gwarancja odporności na uszkodzenia, długa żywotność oraz niskie koszty eksploatowania. Czy jest to rzeczywiście rozwiązanie godne polecenia?

Monitory interaktywne poważnym zagrożeniem dla tablic interaktywnych

Monitory interaktywne coraz częściej zastępują w edukacji klasyczne zestawy interaktywne składające się z projektora oraz tablicy interaktywnej. Taki klasyczny zestaw zawiera najczęściej również komputer i dodatkowe głośniki, jeśli liczymy na porządne nagłośnienie. Zestaw taki umożliwia wyświetlanie obrazu z komputera za pomocą projektora. Nauczyciele mogą nanosić notatki oraz edytować obrazy pobrane z sieci, korzystać z materiałów wideo oraz tworzyć scenariusze zajęć lekcyjnych, a wszystko to dzięki dedykowanym im programom.

Niestety wszystko to wiąże się z dość czasochłonnym montażem, kalibracją oraz perspektywą pałętającej się wszędzie dużej ilości kabli, co dodatkowo wpływa negatywnie na estetykę. Dlatego też w końcowym rozrachunku koszt instalacji zostaje podwyższony. Nic więc dziwnego, że monitory interaktywne stały się tak popularne i coraz więcej osób odchodzi od tradycyjnych projektorów, które wymagają dużo zachodu.

Czym w ogóle sa monitory interaktywne?

Monitory interaktywne można porównać do dużego telewizora LCD wyposażonego w ekran reagujący na dotyk niczym smartfon czy tablet. Jednak dzięki wprowadzanym usprawnieniom dostępnych jest znacznie więcej możliwości. Charakterystyczne dla monitorów interaktywnych jest to, że są one dostępne tylko w dużych rozmiarach. Dlaczego tak jest? Powstały one bowiem z myślą o możliwości korzystania z nich w większych pomieszczeniach, gdzie dzięki dużej powierzchni ekranu zapewniona jest lepsza widoczność dla większego grona odbiorców.

Monitory interaktywne są wyposażone w hartowaną frontową szybę ochronną, która zabezpiecza matrycę monitora przed uszkodzeniem na skutek nacisku czy też kontaktu z twardymi lub ostrymi przedmiotami. Obudowa również odznacza się niezwykłą trwałością. Tego rodzaju urządzenia gwarantują profesjonalny panel LCD o wydłużonej żywotności. Okazuje się, że wynosi ona aż dwadzieścia pięć lat. Dostępne są także nakładki dotykowe przeznaczone do dużych powierzchni i slot OPS, dzięki któremu możliwe jest wbudowanie komputera wewnątrz monitora.

Monitory interaktywne zostały stworzone w celu wyświetlania treści, odtwarzania dźwięku oraz możliwości dodawania funkcji dotykowej. Jeśli chodzi o generowanie treści, to odpowiedzialny jest za to komputer z zainstalowanym oprogramowaniem. Monitorami interaktywnymi można sterować za pomocą systemu operacyjnego oraz przeznaczonymi dla ekranów dotykowych aplikacji. Obecnie rośnie liczba dedykowanych aplikacji, a w tym edukacyjnych, dzięki czemu jest w czym wybierać. Urządzenia te nie wymagają więc skomplikowanego i czasochłonnego przygotowania do pracy, a dodatkowo wnoszą całą masę korzyści użytkowych.

Nowoczesne wyposażenie placowek oświaty znajdziesz na https://masteredukacja.pl/2398-monitory-interaktywne-bez-vat.

Categories Technologia
zobacz live url live url