TOP

Modne torebki – inspiracje z dawnych czasów!

Początek XX wieku to były prawdziwie eleganckie czasy. Projektanci bowiem łączyli wówczas ciekawie elegancję z funkcjonalnością i wygodą. Ponadto duży nacisk położony był na jakość. Szczególnie trend ten zaznaczał się w damskich torebkach. Co ciekawe – dzisiaj czerpiemy pełnymi garściami z rozwiązań dawnych czasów.

Torebki ze skóry – zawsze w modzie

Przede wszystkim dzisiaj, jak i zawsze, warto postawić na wysoką jakość i wybrać damskie torebki skórzane. Dlaczego? Wybór naturalnej skóry to bez wątpienia gwarancja elegancji. Bez względu na to, czy taka torebka skórzana będzie mała, duża, utrzymana w stylu klasycznym, czy może w artystycznym boho, to ciągle emanować będzie swego rodzaju ponadczasową elegancją. Ze skórzaną torebką każdy casualowy strój zyska na wartości

Co więcej – warto zauważyć, że wbrew pozorom, zakup torebki ze skóry jest dość ekonomicznym wyborem. Przede wszystkim bowiem torebki z eko skóry i innych materiałów dość szybko się niszczą – sztuczna skóra pęka i obrywa się, co wygląda bardzo nieestetycznie. Zaś przetarcia na naturalnej skórze mogą wyglądać nawet ciekawie. Warto zresztą dodać, że powstają one dość późno, po długim czasie użytkowania.

Oryginalne kształty

A zatem zdecydowanie warto postawić na torebki ze skóry. A jakie kształty skórzanych torebek damskich były modne kiedyś i które z nich ciągle możemy spotkać w sklepie? Przede wszystkim są to kuferki. Charakteryzują się one zaokrąglonym kształtem, ciekawym, widocznym zapięciem i ozdobnymi uchwytami. Mają jednakże tę wadę, że raczej nie są odpowiednie dla osób, które w torebce lubią trzymać wiele dokumentów, laptopy, duże zeszyty itp.

Wówczas warto lepiej postawić na klasyczne aktówki i torebki skórzane w kształcie teczek, które można obejrzeć na stronie twojatorebka.com. Są one wygodne i idealnie nadają się do przenoszenia dokumentów. Wyróżnia je nie tylko oryginalny kształt, lecz także najczęściej ciekawa klamra. Warto również przyjrzeć się odmianie torebek skórzanych, jaką stanowią listonoszki. Są one inspirowane dawnymi torbami, jakie nosili listonosze. Charakteryzują się wręcz niespotykaną w innych damskich torebkach wygodą i ciekawym kształtem.

Ciekawe kolory

Warto zauważyć, że z początku dwudziestego wieku projektanci zaczerpnęli pewne oryginalne połączenia kolorystyczne. Na początku warto jednak omówić te bardziej klasyczne barwy. Otóż damskie torebki zazwyczaj utrzymane są w czerni i w brązie. Co ważne – dawniej dużą wagę przywiązywało się do tego, aby torebka była w kolorze butów. Dzisiaj bardziej zwraca się uwagę na styl, aby był on podobny lub najlepiej taki sam dla całej stylizacji.

Na sklepowych półkach znajdziemy jednak także wiele innych odmian damskich torebek z skóry. Wracającym do łask połączeniem jest biel z brązem – uniwersalne i ponadczasowe. Podobnie wraca się do szarości, połączeń czerni z bielą, czy brązów z żywszymi kolorami. Warto jednak dodać, że z torebkami skórzanymi utrzymanymi w wielu barwach należy zdecydowanie uważać. Jeśli na co dzień ubieramy się bardzo kolorowo, może się okazać, że są one dla nas nieodpowiednie.

Categories Ciekawe
https://spottedlublin.pl/oc-czy-ac-roznice-miedzy-podstawowymi-rodzajami-ubezpieczen-samochodowych/ https://6krokow.pl/-jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodu-przewodnik-krok-po-kroku/ https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/