TOP

Paleciaki elektryczne na start!

Już dawno minęły czasy kiedy praca magazyniera wymagała nieustannego przeliczania dostępnych towarów i przenoszenia ich przy użyciu siły własnych rąk. Dziś każdy profesjonalny magazyn posiada na swoim wyposażeniu wózki paletowe, które wykorzystywane są transportu przechowywanych towarów bądź produktów. Przy wykorzystaniu siły ciągnących ich pracowników praca stała się bardziej efektywna i mniej męcząca. Jednak razem z rozwojem technologicznym znalazły się również nowe rozwiązania dedykowane profesjonalnym magazynom. Jednym z nich są paleciaki elektryczne.

Zastosowanie paleciaków elektrycznych

Ze względu na swoją funkcjonalność paleciaki elektryczne są niezbędnymi urządzeniami przeznaczonymi do bliskiego transportu. Modele wyposażone w platformę przeznaczoną dla operatora doskonale sprawdzają się również w roli wózków do transportu dalekiego. Wprowadzenia regulacji pranych, które ograniczyły do 450 kilogramów ciągniętej palety wózkowej załadowanej towarem przez pracownika, zmuszają wielkie magazyny do skorzystania z funkcjonalności jaką charakteryzują się nowoczesne paleciaki elektryczne. Przy ich wykorzystaniu możliwy się stał transport każdego magazynowanego towaru bez względu na jego wagę.

Funkcjonalność paleciaków elektrycznych

Paleciaki elektryczne to nie tylko urządzenia, które pozwalają na szybki i bez użycia siły pracownika transport magazynowanych towarów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych zwiększają wydajność pracy. Modele dostępnych w sprzedaży paleciaków elektrycznych różnią się od siebie ważnymi dla każdego magazyniera parametrami. Przede wszystkim producenci oferują paleciaki o różnym udźwigu, wysokości podnośnika oraz prędkości poruszania się z towarem. Mogą mieć również zamontowane silniki o różnych parametrach oraz wydajności akumulatorów , a nawet sposobie ich doładowywania.

Rozbudowana o zróżnicowane parametry modeli paleciaków elektrycznych oferta z pewności spełni wszystkie aktualne potrzeby oraz oczekiwania magazynów, które mogą je bez problemu dopasować do rodzaju przechowywanych towarów oraz wydajności transportowej.

Categories Technologia