TOP

Udekoruj swoje mieszkanie

Tradycyjne kaloryfery raczej straszą swoim wyglądem. Często zatem ukrywamy je pod biurkiem, za łóżkiem czy koło półki. Jeśli te zabiegi nie skutkują staramy się chociaż je ciekawie pomalować, jednak nawet wtedy nie można nazwać ich ozdobą. Czy dzisiaj możemy skorzystać z innych rozwiązań tak, aby grzejnik pasował do stylu naszego mieszkania i już nie straszył?

Grzejniki dekoracyjne

Oczywiście, że tak! Idealną odpowiedzią na to pytanie są właśnie grzejniki dekoracyjne. Czym takim one się charakteryzują? Przede wszystkim mogą spokojnie stanowić element dekoracyjny salonu czy pokoju. Dzięki temu nie będziemy musieli ukrywać już grzejników- wręcz przeciwnie. Teraz trzeba je będzie eksponować!

Formy i kształty grzejników dekoracyjnych

Jakie możemy spotkać kształty takich grzejników? Praktycznie każde. Na początek- mogą one wyglądać jak zwykłe kaloryfery żeberkowe, jednak będą zgrabniejsze i bardziej eleganckie. Innym kształtem są płyty albo przeróżne formy utworzone z rur. Takie rury mogą wtedy tworzyć fantazyjne kształty na całej ścianie. W ofercie sklepów znajdują się także grzejniki bardziej przypominające rzeźby niż grzejniki. A zatem mogą to być liście, ażurowe płyty, przeróżne geometryczne kształty i wiele innych pomysłów. Tu granicą jest właściwie jedynie nasza wyobraźnia.

Grzejniki dekoracyjne do łazienki

Warto tu jeszcze dodać, że także do łazienek zaprojektowano już specjalne grzejniki dekoracyjne. Charakteryzuje je nie tylko oryginalny i ciekawy wygląd, lecz również pena funkcjonalność. Nieraz posiadają one taki kształt, który umożliwia powieszenie na nim np. ręczników.

Kolory grzejników dekoracyjnych

Warto tu jeszcze dodać, że grzejniki dekoracyjne są produkowane w różnorodnych barwach. Do najpopularniejszych kolorów należy klasyczna biel, jednak nie będziemy mieć większego problemu ze znalezieniem innych kolorów, takich jak :czerń, czerwień, fiolet i wielu innych. Ponadto niektóre modele są np. chromowane. W tym momencie należy wspomnieć, że w żadnym wypadku nie można samodzielnie przemalowywać takich grzejników, jak to możemy zrobić z klasycznymi kaloryferami. Tu bowiem możemy poważnie osłabić moc grzewczą grzejnika dekoracyjnego.

Wybór grzejnika

W wyborze warto przede wszystkim kierować się wystrojem naszego mieszkania. A zatem- jeśli chcemy, aby nasz grzejnik był swego rodzaju elementem dekoracyjnym, to musi on pasować stylem i barwą do całego mieszkania. Popularnym pomysłem jest traktowanie takiego grzejnika jak dodatku. Dla przykładu- jeśli mieszkaniu utrzymane mamy w bieli i odcieniach niebieskiego, a dodatki są utrzymane w kolorze butelkowej zieleni i w stylu retro warto rozważyć także taki styl i kolor grzejnika.

O tym należy pamiętać podczas zakupu i montażu grzejnika

Kupując grzejnik zwróćmy jeszcze uwagę na jego funkcjonalność. Bowiem wiele przepięknych artystycznych form, może mieć niską moc grzewczą- wtedy taki grzejnik zajmie nam większą część ściany w salonie, a nie da w ogóle ciepła. W kwestii montażu warto zaś pamiętać, aby wymieniać grzejnik poza sezonem grzewczym i najlepiej pozostawić to zadanie specjalistom.

Grzejniki do domu kupisz w sklepie https://1lazienka.pl/category/ogrzewanie-grzejniki-dekoracyjne.

Categories Dom i Wnętrze
zobacz https://ciekawostki-porady.blogspot.com/ https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/