TOP

Łysienie – przyczyny powstawania problemu i metody terapii

Łysienie, stanowiące poważny defekt kosmetyczny, dotyka zdecydowanej większości mężczyzn. Dotyczy 85% mężczyzn po 50. roku życia, jednak może zacząć się dużo wcześniej – już w trzeciej dekadzie życia, a w skrajnych przypadkach nawet w okresie dojrzewania. Łysienie ujemnie wpływa na poczucie atrakcyjności, obniża pewność siebie, a nawet może stać się przyczyną obniżonego nastroju. Skutecznym remedium na ten problem jest przeszczep włosów Warszawa.

Przyczyny łysienia u mężczyzn

Do przyczyn wypadania włosów należą:
– czynniki genetyczne,
– czynniki hormonalne – aż 95% przypadków łysienia to właśnie łysienie androgenowe,
– narażenie na długotrwały stres,
– przebyte ciężkie choroby,
– przyjmowanie niektórych specjalistycznych leków,
– stosowanie niezdrowej diety, niezbilansowanej i ubogiej w wartości odżywcze.

Transplantacja włosów – jedyna w pełni skuteczna metoda leczenia łysienia

Istnieje wiele sposobów mających na celu powstrzymać łysienie lub spowodować odrastanie włosów. Reklamuje się liczne szampony, odżywki i maski do włosów i skóry głowy, suplementy diety i inne wyroby medyczne. Choć stosowanie tych środków nie zaszkodzi, to faktem jest, że jedynym sposobem gwarantującym odrost włosów jest transplantacja włosów.

Przeszczep włosów warszawa, wykonywany przez lekarza – specjalistę medycyny estetycznej, daje gwarancję satysfakcji. Jedną z renomowanych klinik, wykonujących takie zabiegi, jest dr Turowski Hair Restoration Clinic. Aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat przeszczepu włosów, skonsultowaliśmy się z lekarzem pracującym w tej klinice.

Sprawa wydaje się jasna – przeszczep włosów jest nie tylko metodą skuteczną, ale i niekłopotliwą. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a po jego wykonaniu pacjent nie odczuwa żadnego bólu. Transplantacja włosów trwa kilka godzin i nie ma konieczności hospitalizacji. Przed zabiegiem wystarczy wykonać zlecone badania i krótko przystrzyc włosy, a resztą zajmie się personel. Rekonwalescencja po zabiegu trwa jedynie kilka dni, niemal od razu można więc wrócić do pracy. Wymarzoną czupryną można się cieszyć po kilku miesiącach, gdy włosy odrosną.

Przeszczep włosów Warszawa – jakie zabiegi można wykonać na łysienie?

Istnieje wiele możliwości terapii łysienia u mężczyzn. Zdecydowanie najskuteczniejszym jest transplantacja włosów – wykonana przez doświadczonego lekarza specjalistę medycyny estetycznej, zgodnie z najwyższymi światowymi standardami, daje gwarancję odzyskania włosów, a wraz z nimi atrakcyjności i pewności siebie.

Kliniki oferujące przeszczep włosów Warszawa w swojej ofercie posiadają zabiegi takie jak:

– przeszczep FUE Artas, czyli przeszczep włosów Warszawa wykonywany z pomocą robota,
– przeszczep FUE Artas iX, czyli ulepszona, unowocześniona wersja robota (takie zabiegi wykonuje aktualnie jedynie klinika dr Turowski Hair Restoraion Clinic),
– przeszczep FUE manualny,
– metody laserowe, w tym czapka Capillus którą możesz wziąć ze sobą wszędzie,
– mezoterapia skóry głowy – mezoterapia osoczem bogato płytkowym bądź mezoterapia komórkami macierzystymi.

Categories Zdrowie i Uroda