TOP

Nowoczesne budownictwo domów – co warto wiedzieć?

Budowa własnego domu to olbrzymia inwestycja, do której należy się odpowiednio przygotować. Obecnie budowa domu jest znacznie prostsza niż jeszcze w czasach naszych rodziców – sama bryła wznoszona jest rękami doświadczonych ekip budowlanych. Nasi rodzice i dziadkowie domy budowali samodzielnie, przez co sama budowa mogła trwać latami! Zmieniły się również technologie budownicze – wszystko za sprawą otwartych rynków oraz licznych dostawców materiałów budowlanych. Dzisiaj to producent musi zabiegać o nasze zainteresowanie swoją ofertą, a my sami możemy wybierać pomiędzy licznymi produktami budowlanymi.

Coraz więcej Polaków decyduje się na budowę domu mniej tradycyjnymi metodami. W Polsce do niedawna panowało przekonanie, że prawdziwy dom to ten o murowanych ścianach. Z dalekiej Kanady i Skandynawii przybyła do nasz jednak moda na domy w technologii szkieletowej. Są one znacznie tańszą i wygodniejszą w budowie alternatywą. Co warto o nich wiedzieć?

Domy w technologii szkieletowej

Technologia domów szkieletowych polega na tworzeniu lekkiej i jednocześnie wytrzymałej konstrukcji z licznych bal drewnianych. Jednym elementem murowanym w takim domu są fundamenty. Ze względu na wykorzystanie drewna sama budowa może rozpocząć się w dowolnym miesiącu roku.

Technologia szkieletowa oraz wykorzystanie drewna sprawia, że taki dom może być modernizowany i pozwala na liczne przebudowy. To spore ułatwienie na przyszłość.

Budowa domu w technologii szkieletowej ma jeszcze jedną, olbrzymią zaletę – jest to czas budowy domu. Wynosi on od 4 do 6 miesięcy, w zależności od tego, czy budynek ma zostać oddany w stanie surowym czy deweloperskim. Koszt budowy domu szkieletowego jest niższy o ok. 30-40% w porównaniu z klasyczną technologią domów murowanych.

Categories Dom i Wnętrze
https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ https://nety.pl/partnerskie/ubezpieczenie-samochodu-dla-mlodych-kierowcow-jak-obnizyc-skladke/ https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/