TOP

Zmiany w polskiej przestrzeni – budowy i remonty

Polska przestrzeń użytkowa zmienia się z dnia na dzień. Liczne budowy i inwestycje wpływają na krajobraz, dając jednocześnie miejsca pracy oraz miejsca zamieszkania. Poprowadzenie budowy, np. nowego osiedla mieszkalnego, to kolosalna odpowiedzialność. Jednym z zagadnień, którym musi zająć się inwestor, to zabezpieczenie budowy oraz stworzenie odpowiedniej infrastruktury dla robotników budowlanych.

Czy plac budowy wpływa na otoczenie?

Zdecydowanie tak – planowane inwestycje zmieniają obszary ruchu, zarówno pieszego jak i samochodowego, wpływa na poziom hałasu w okolicy. Niezwykle ważne jest, aby wszelkie prace przeprowadzane były z dużą dbałością o bezpieczeństwo, zarówno pracowników budowy, jak i osób postronnych: pieszych, okolicznych mieszkańców. W tym celu konieczne jest zabezpieczenie budowy.

Jak zabezpiecza się plac budowy?

Zabezpieczenie budowy jest niezwykle ważnym elementem podczas planowania jakichkolwiek prac. W tym celu stosowane są przede wszystkim wysokie ogrodzenia, które uniemożliwiają przedostanie się na teren budowy osobom postronnym. Ogrodzenie to jednak nie jedyna forma zabezpieczenia budowy – jeśli taki teren znajduje się blisko drogi, konieczne okaże się poinformowanie kierujących o wyjeździe z budowy za pomocą odpowiednich znaków i tablic informacyjnych. Wykonawca ma również obowiązek ustawić tablicę informacyjną, na której podany jest wykonawca, data rozpoczęcia robót, szacowany czas jej zakończenia, nazwisko kierownika budowy, etc.

Podstawy pod znaki drogowe i tablice informacyjne

By możliwe było zastosowanie ogrodzenia na placu budowy oraz wszelkich znaków informacyjnych, konieczne są bazy pod znaki. Podstawy takie zaproponuje m.in. makra Nicrobase, która w swojej ofercie proponuje podstawy o wadze 20 i 30 kg. Podstawy te tworzone są z materiałów pochodzących z recyklingu. Oznacza to, że producent wspiera ochronę środowiska naturalnego. Podstawy posiadają uniwersalne otwory montażowe – dzięki nim możliwe jest montowanie dowolnych tablic i znaków, w zależności od potrzeb. Podstawy drogowe projektowane są w taki sposób, by były odporne zarówno na zmienne warunki atmosferyczne, jak i uszkodzenia mechaniczne. Nie zostaną one uszkodzone np. w sytuacji, gdy najedzie się na nie kołem samochodowym. Atutem podstaw stosowanych na budowach czy drogach jest fakt, że mogą być one modułowe.

Categories Ciekawe
https://6krokow.pl/-jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodu-przewodnik-krok-po-kroku/ https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://grodzisknews.pl/znizki-i-bonusy-w-ubezpieczeniach-samochodowych-jak-je-zdobyc-i-nie-stracic/