TOP

Kolonia – dobry sposób na zagospodarowanie wolnego czasu

Rodzice, którzy nie chcą martwić się o to, że jego dziecko w okresie letnim zbyt dużą ilość czasu spędzać będzie przed telewizorem, mogą wysłać je na kolonię lub na obóz. To przynajmniej dwa tygodnie, jakie pociecha spędzać będzie na dworze, w gronie rówieśników, biorąc udział w różnego rodzaju aktywnościach.

Jazda konna na kolonii

Róża Wiatrów zaprasza na kolonie z jazdą konną w tle. Sport cieszący się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży. Jeżeli ktoś już trenuje jazdę konną, to ma okazję do tego, aby szlifować swoje umiejętności na takim wyjeździe. A może ktoś dopiero myśli o tym, aby z tym zacząć, ale nie do końca jest przekonany? Obóż konny pomoże sprawdzić, czy jazda konna to jest właśnie to. W wyjeździe wziąć mogą udział wszyscy – niezależnie od tego, jaki kto posiada poziom umiejętności. Tym bardziej że dzieci dzielone są na poszczególne grupy. Każda z tych grup ma zaplanowane zajęcia, które dzielą się na te teoretyczne i praktyczne. Dzieci będą mogły nauczyć się jeżdżenia na lonży, galopować, jeździć na ujeżdżalni, nauczyć się skakać na ujeżdżalni i wiele innych. Kto nie był do koni przekonany, po takim wyjeździe na pewno zmieni zdanie.

Nauka języka obcego

Kolonie 2023 to dobry pomysł na to, aby poprawić swoje umiejętności, jeżeli chodzi o posługiwanie się językiem obcym. Tym bardziej że znajomość języka angielskiego to jedna z najważniejszych umiejętności, jakie w chwili obecnej powinno posiadać dziecko. W trakcie obozu dzieci każdego dnia będą miały kontakt z językiem obcym – wszystko zostanie oczywiście zorganizowane w formie zabawy. Wszystkie zajęcia prowadzone są z językiem angielskim. Przy czym każde dziecko zostaje przydzielone do danej grupy – zgodnie z umiejętnościami, jakie już posiada. Oprócz tego, organizowane są także i inne aktywności, m.in. zabawy na świeżym powietrzu, ścianka wspinaczkowa, Capture The Flag, itd.

Żeglarstwo i paintball

Trochę na wodzie, trochę na lądzie. Kolonia zostanie podzielona na dwie mniejsze grupy, aby poszczególne zajęcia było łatwiej zorganizować. Jeżeli ktoś nie będzie uczestniczył w zajęciach organizowanych na jachcie, pozna czym jest paintball i jak można dobrze się dzięki temu bawić. Grupy będą regularnie się zmieniać. To także inne zajęcia rekreacyjno-sportowe, jakie będą ukłądane zgodnie z możliwościami pogodowymi. Dzieci będą zwiedzać również atrakcje turystyczne, jakie będą znajdować się w bliższej lub dalszej odległości od ośrodka. 

 

Categories Ciekawe
tromor.com.pl ot.pl dge-o-rama.com