TOP

Zadaszony taras – jak to zrobić?

Korzystanie z tarasu możliwe jest również jesienią. Pierwsze chłodniejsze podmuchy wiatru z łatwością uda nam się zatrzymać poprzez wykorzystanie nowoczesnych tarasoli oraz licznych dodatków do nich. Czym jest tarasola? Czy jej instalacja na tarasie będzie trudna? Czy takie rozwiązania są dzisiaj popularne?

Tarasola dla wymagających

Tarasola to nic innego jak nowoczesne zadaszenie, wykorzystywane zarówno w przypadku samych tarasów, jak i przestrzeni w ogrodzie. Możliwości jej wykorzystania jest wiele, jednak zdecydowana większość użytkowników decyduje się na jej wzniesienie przy ścianie domu, aby mogła osłaniać taras.

Konstrukcję tarasoli tworzą przede wszystkim malowane proszkowo profile aluminiowe. Zastosowanie tej technologii pozwoliło na zminimalizowanie ryzyka wnikania wilgoci i pojawiania się rdzy na profilach. Producenci tacy jak tarasola.pl zaoferują nam różnorodne kolory profili, przez co możliwe stanie się idealne dopasowanie do estetyki tarasu. Profile łączone są ze sobą w taki sposób, że są w stanie oprzeć się podmuchom wiatru dochodzącym do 120 km/h. Wybudowanie takiej konstrukcji nie wymaga pozwolenia budowlanego.

 

Jak tarasola uprzyjemni chwile na tarasie?

Najważniejszym elementem tarasoli jest oczywiście jej dach, najczęściej rozsuwany automatycznie przy pomocy dedykowanego pilota. Dachy tworzone są z tkanin poliestrowych o wzmocnionej strukturze – zabezpieczono je przed wnikanie brudu, przecieraniem, działaniem wilgoci. Wiele z dachów jest także pokrytych warstwą poliuretanu, co z kolei sprawia, że włókna odznaczają się wodoodpornością. Drugim typem zadaszenia jest dach wykonany z aluminiowych profili – jest to tak zwane zadaszenie lamelowe. Tarasole możemy uzupełnić o panele boczne, które skutecznie ochronią przed podmuchami wiatru. Całość może być ogrzewana promiennikami ciepła.

Categories Dom i Wnętrze
zobacz zobacz https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/