TOP

Zalety robotów spawalniczych

Spawanie jest procesem, w którym dwa materiały łączone są ze sobą przez ogrzewanie, mieszanie, a następnie chłodzenie ich, a nierzadko również zastosowanie wypełniacza w celu utworzenia silnego połączenia. Robot spawalniczy jest urządzeniem służącym do zautomatyzowania tego procesu.

Automatyzacja procesu spawania

Istnieje przynajmniej kilka zalet zautomatyzowania procesu spawania za pomocą robotów spawalniczych. W ten sposób uzyskać można szybsze, i bardziej spójne cykle, brak przerw w produkcji oraz znaczenie lepszą jakość uzyskiwanych spoin. Roboty spawalnicze działają wydajnie, ponieważ mogą pracować bez przerw i nie wymagają dni wolnych. Spawarka robota jest bardziej spójna i dokładna, a także może szybko przejść z jednego spawania do następnego, przyspieszając cały proces. Zasadniczo przy użyciu automatyki spawalniczej cały proces zajmuje mniej czasu, a producenci mogą obniżyć koszty bezpośredniej pracy i bezpieczeństwa oraz zaoszczędzić materiały:

Biorąc mniej czasu:

Automatyczne systemy spawalnicze szybko wykonają swoje zadania. Zarówno nowy, jak i używany robot spawalniczy wykonuje mniej błędów, niż ma to miejsce w przypadku spawania ręcznego. W przeciwieństwie do pracowników fizycznych, robot spawalniczy nie wymaga przerwy, wakacji itp. Praca może być kontynuowana bez przerwy, 24 godziny na dobę, co znacząco zwiększa wydajność.Więcej dowiesz się na stronie robot spawalniczy – Comauonline.pl
Koszt ręcznego spawania może być bardzo wysoki, wymagać czasu, umiejętności i koncentracji ze strony pracownika. Jest to również niebezpieczna praca. Lampa błyskowa, opary, iskry i ciepło powodują, że ręczne spawanie jest związane ze sporym ryzykiem. Dzięki automatycznemu spawaniu można skutecznie ochronić pracowników i obniżyć koszty. Systemy te wytrzymują zagrożenia i często zwiększają produkcję. Koszty ubezpieczenia i ryzyko wypadków są znacznie niższe.

Oszczędność materiałów konserwacyjnych

Nawet najbardziej wykwalifikowani spawacze popełniają błędy. Jednak przy użyciu nowych lub używanych robotów spawalniczych, wszystko jest dokładnie wyregulowane. Zautomatyzowane automaty spawalnicze oszczędzają energię i działają bardziej konsekwentnie Dodatkowo spawane konstrukcje są bardzo spójne. Dokładność systemów robota oznacza mniej zmarnowanego materiału i czasu.
Niektóre firmy stopniowo przełączają się na aplikacje spawalnicze. Zaczynają od pojedynczej spawarki i powoli przekształcają swoje zakłady w systemy z automatycznym procesem spawania. Roboty spawalnicze mogą być pomocne, gdy dostęp do części jest ograniczony lub trudny do osiągnięcia.

Categories Ciekawe